ABBYY Mobil Yakalama Çözümleri

Mobil Veri Yakalama Çözümü, mobil aygıtlarla çekilen fotoğraflardaki metinlerin, barkodların ve onay işaretlerinin yüksek doğrulukla çıkarılmasını sağlar. 

En İyi Uygulamalar

Sigorta Talepleri

Sigorta sektörü, zaman harcanan manüel süreçleri belli bir iş akışına bağlayarak, merkezi olmayan sigorta acentesi ağlarını birleştirerek ve talep yönetimi sürecini hızlandırarak mobil yakalamanın tüm avantajlarından faydalanabilir. 

Mobil Yakalama, sigorta sektörü müşterilerinin, sigorta taleplerini olay yerinde belgelemek ve düzenlemek için kendi telefonlarını kullanabilmelerini mümkün kılar. Örneğin bir trafik kazası meydana geldiğinde, müşteriler hasarın fotoğrafını çekip hasar talebi belgeleri ve sigorta bilgileriyle birlikte olayı belgelendirebilir ve tüm bilgileri işlenmek üzere telefonları aracılığıyla merkez tesise gönderebilirler.  

Sahadaki sigorta eksperleri artık web yakalama teknolojilerinden faydalanarak sigorta sözleşmelerini müşterinin tesisinde hazırlayabilir. Sigorta tedarikçisi tarafından onaylanması gereken ve müşterilerin fiyatlar hakkında anlık geri bildirim alabilmesini sağlayan başvuru belgelerini tek adımda hızla ve kolaylıkla onaylatma imkanı, çözümün sunduğu kolaylıklardan sadece biridir.

Seyahat Giderlerini Yakalama

Usage Scenarios

Günümüzdeki şirketler, artan personel seyahat giderleriyle başa çıkmaya çalışmaktadır. Personel ise ortaya çıkan her maliyeti kanıtlamak için sürekli olarak gider raporları doldurmakla ciddi zaman kaybetmektedir. Bu, her iki tarafın da fazlaca zaman harcadığı, ancak giderlerin optimize edilebilmesi için mutlaka yapılması gereken bir iştir.

Seyahat gideri makbuzlarının giderin gerçekleştiği yerde bir mobil aygıt (akıllı telefon ya da tablet) aracılığıyla yakalanması, personel müdürünün bu giderleri anında inceleyip onaylamasına imkân tanıyarak manüel iş yükünü hafifletir, zamandan tasarruf edilmesini sağlar ve seyahat giderlerinin azaltılmasına katkıda bulunur.

Bu pratik bir çözümün en kritik ayağı ise, akıllı telefonun fotoğraf makinesiyle çekilen bir görüntüyü kullanılabilir dijital fotoğrafa dönüştürebilen güçlü bir görüntü ön işleme teknolojisi ile pek çok belge türündeki verilerin otomatik işleme için çekilebilmesini sağlayan güçlü ve akıllı bir yakalama motorudur.

Dilediğiniz Yerde Tarayın ve Yakalayın

Sahadaki çalışanlar veya uzak konumlardaki müşteriler artık sigorta hasar talepleri, başvuruları, makbuzlar, faturalar vs. gibi önemli belgeleri bir mobil aygıt aracılığıyla yakalayıp gönderebilir. Değerli meta veriler dahil olmak üzere tüm içerik, aygıtın web tarayıcısı aracılığıyla çıkarılıp doğrulanabilir ve bu sayede mobil aygıtın tam işlevsel bir dizüstü bilgisayar gibi çalışması sağlanabilir. Bilgiye anında erişim sayesinde, müşteriye sunulan hizmetin kalitesi, çalışanın üretkenliği ve kâr da artar.

Vergi Beyanı

Usage Scenarios

Yöneltin, çekin, tıklayın… Hepsi bu kadar! ABD'deki vergi mükellefleri SnapTax'i kullanarak vergi beyanlarını işte bu kadar kolay belgelendiriyor. ABBYY’nin lider OCR işlevselliğinden güç alan yeni TurboTax uygulaması, kullanıcıların vergi beyanlarını cep telefonları aracılığıyla dosyalamasını sağlayarak saatlerce sürecek bir işin dakikalar içinde tamamlanmasını mümkün kılıyor.

Bkz. Örnek Olay Çalışması.