Haberler

18.07.2016

ANDROID KULLANICILARI ABBYY FINESCANNER’A KAVUŞUYOR

Milpitas, Amerika Birleşik Devletleri, 13 Temmuz 2016 – Belge tanıma, içerik yakalama ve dil tabanlı teknolojiler alanında dünya lideri bir çözüm sağlayıcı olan ABBYY, bugün yaptığı açıklamada, en gelişmiş OCR destekli mobil tarayıcılarından biri olan ABBYY FineScanner’ın artık Android kullanıcıları tarafından da kullanılabileceğini duyurdu. Bugünden itibaren, Android akıllı telefon ve tableti olan herkes, iş belgeleri, faturalar, gazeteler, dergiler, sunum slaytları, ilanlar ve hatta reklam panoları dahil her türlü basılı materyal üzerindeki metinleri emsalsiz bir görüntü kalitesi, OCR doğruluğu ve kolay paylaşım becerileri ile taramak ve yakalamak için benzersiz ABBYY teknolojisinden yararlanabilecek.

Basılı ve elle yazılmış metinlerin yüksek çözünürlükle taranması alanında SUPERSTAR Mobile Star Awards™ ödülüne layık bulunan ABBYY FineScanner, sadece normal bir dijital fotoğraf makinesi gibi belgenin fotoğrafını çekmekle kalmıyor, ayrıca dik ve düzgün bir görüntü elde etmek için perspektifi otomatik olarak düzeltiyor, gereksiz kenarları (örneğin belgenin üzerinde durduğu masanın görüntüsünü) kırpıyor ve parazitleri giderip netlik ve parlaklığı düzeltmek için siyah-beyaz, renkli ve gri tonlamalı filtreler kullanıyor. Uygulama, bu şekilde elde edilen metni görüntüleme ve baskı için optimize ediyor ve çok sayfalı PDF veya JPEG görüntüsü olarak dışa aktarma imkanı sunuyor.

ABBYY FineScanner; Türkçe dahil 193 dilden taranmış görüntüler üzerindeki metinleri çıkarabiliyor; hem de işaretler, tablolar, üstbilgiler ve başlıklar dahil belgenin orijinal biçimlendirmesini kaybetmeksizin. Uygulama, elde edilen sonuçları DOCX, XLS ve PDF gibi 12 en popüler dosya formatında kaydetmenize ve e-posta, mesajlaşma programları, sosyal medya ve bulut depolama ortamları üzerinden meslektaşlarınız ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyor.

Yüksek kaliteli tarama ve tanıma özellikleri, gücünü, mobil cihazlarda da kullanılabilen ABBYY Mobil Görüntüleme ve Optik Karakter Tanıma (OCR) teknolojilerinden alıyor. ABBYY Başkan Yardımcısı ve Mobil Departmanı Müdürü Artem Kumpel şunları söylüyor: “ABBYY teknolojileri dünyanın dört bir yanında tanınıyor. Metin tanıma ve veri girdisi akış çözümleri sağlayan büyük uluslararası BT şirketleri bu teknolojilere lisans veriyor. İşte bu çok ileri teknolojiler, artık tüm Android cihaz kullanıcılarının da hizmetinde”.

ABBYY FineScanner, hem kişisel hem de kurumsal kullanıma uygun şekilde tasarlandı. Örneğin ofis dışında bol miktarda belgeyle çalışan sigorta acentesi, finansal hizmet temsilcisi ve avukat gibi profesyoneller için faydalı olabilir.

Uyumluluk, fiyatlandırma ve kullanım:

Android için ABBYY FineScanner, Android 4.2 veya üstü işletim sistemiyle çalışan ve fotoğraf makinesinde otomatik odaklama özelliği bulunan cihazlarla uyumludur. Google Play’da uygulamanın iki sürümü bulunuyor:

1)  Uygulama ücrersiz; OCR ve reklam kaldırma dahil gelişmiş özellikler için premium abonelik (aylık 4,99$ veya yıllık 19,99$)

2)  Tüm gelişmiş özellikler ve gelecekteki güncellemeler dahil tek seferlik satın almada 39,99$

ABBYY FineScanner, arayüz dili olarak İngilizce ve Rusçayı destekliyor.

Daha fazla bilgi için www.finescanner.com adresinden web sitemizi ziyaret edin ve videomuzu izleyin.


Medya İletişim:

Marina Tyshchenko

m.tyshchenko@abbyy.ua 

+380 44 490 99 99

ABBYY Hakkında:

ABBYY, işletmelerin bilgiyi işlemelerine yardımcı olan belge tanıma, içerik yakalama ve dil tabanlı teknolojileri alanında dünya lideri bir çözüm sağlayıcıdır. Şirket, bilginin kullanım ömrü genelinde bütünleşen içerik yakalama teknolojileri ve yenilikçi dil tabanlı teknolojilerde standartları belirlemektedir. ABBYY; iletişimi kolaylaştıran, iş süreçlerini optimize eden, riskleri hafifleten, karar alma sürecini hızlandıran ve kazançları arttıran güvenilir çözümler sunar. Dünyanın en büyük uluslararası işletmeleri ve devlet kurumları tarafından kullanılıp lisanslanan ABBYY teknolojileri, aynı zamanda KOBİ’ler ve bireysel kullanıcılar arasında da popülerdir Şirketin Avustralya, Kanada, Kıbrıs, Fransa, Almanya, Japonya, Rusya, İspanya, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Ukrayna ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ofisleri vardır. Daha fazla bilgi için Önemli Bilgiler sayfasına bakın.

ABBYY ve ABBYY logosu, ABBYY Software Ltd.'nin ticari veya tescilli ticari markalarıdır. Bu belgede bahsi geçen diğer   ürünler kendi sahiplerinin ticari markaları ve/veya tescilli ticari   markalarıdır ve bu durum tarafımızca kabul edilmektedir.

 


Listeye dönüş